Székelyföld
Menü
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Vendégkönyv
[Friss hozzászólások] [417-398] [397-378] [377-358] [357-338] [337-318] [317-298] [297-278] [277-258] [257-238] [237-218] [217-198] [197-178] [177-158] [157-138] [137-118] [117-98] [97-78] [77-58] [57-38] [37-18] [17-1]

2005.12.18. 18:11 Idézet


2005.12.18. 17:34 Idézet

 

 

Az egyházi iskolák által szervezett tüntetés a

Regnum Mariánumnál, 2005. december 16.-án.

A képeket készítette: Markó sámán Zoltán

Szkíta


2005.12.18. 11:26 Idézet


2005.12.18. 11:22 Idézet
2005.11.17. 10:17

A Fidesz visszatért liberális önmagához


Függetlenként vagy a MIÉP-Jobbik Harmadik Út képviselőjeként szólíthatom Körömi Attila országgyűlési képviselőt?

Meglehetősen egyedi és sajátos az én helyzetem a parlamenten belül, hiszen független országgyűlési képviselő vagyok, ugyanakkor örömmel figyelem a MIÉP-Jobbik Harmadik Út összefogását.

Hogyan jutott el odáig, hogy a Fideszből kilépve a Harmadik Úthoz csatlakozzon?

Kézzelfoghatóak az okai. A Fidesz egyre-másra adta fel azokat az ügyeket, amelyek miatt valójában a szavazók bizalmát elnyerte. Akár a honvédséggel kapcsolatos - pl. a sorkatonaság megszüntetése - ügyekre gondolunk, akár az iraki szerepvállalásra, de mondhatnám a határon túli magyarok kettős állampolgárságának az ügyét. Lehetne a sort folytatni, hogy mi mindent hagyott parlagon heverni a Fidesz, de ha ezeket valaki fel akarta karolni, azt viszont nem tűrte el. Hogy e mögött tudatos politikai mérlegelés húzódott-e meg, vagy pedig a Fidesz visszatért liberális önmagához, ezt nem tudom teljes bizonyossággal megmondani. Szerintem nemzeti értékekben és érdekek képviseletében gondolkozó képviselőnek ekkor föl kell állnia és ott kell hagynia a pártját, még akkor is, ha a pártelhagyás az emberek szemében devianciának tűnik. Amikor Csurka István felvetette az összefogást a Jobbik és a MIÉP között, úgy találtam, hogy ez az érdeke a nemzeti oldalnak. Úgy látom, hogy mind a két párt elnöksége ebben kellő mértékben eltökélt, és 2006 tavaszán óriási esély nyílik meg a nemzeti oldal számára önálló frakcióként a parlamenti képviseletre.

Bízik-e abban, hogy a választópolgárok észreveszik: a Fidesz becsapta őket, és ezért a MIÉP-Jobbik Harmadik Utat választják?

A beszélgetések során azzal szembesülök, hogy a Fidesz nagymértékben lefogta a 2002-es tavaszi választási vereség utáni polgári körök mozgalmon keresztül a nemzeti oldal kezét és gondolkodását, csupán üzeneteivel, de nem a tettekkel és cselekedetekkel. Pontosan tudják rólam, hogy bármikor bárkinek meg tudom mutatni az összes szja-bevallásomat, senkinek nincs egy huncut krajcára sem a zsebemben, senkinek a zablája nincs a számban. Mégis, az elején sokan mondták, hogy látjuk a Fidesz súlyos hibáit, de mégsem kellene megbontani a jobboldalt. Nehéz elmagyarázni, hogy itt nem a jobboldal megosztásáról van szó. Egész egyszerűen a sokat akar a szarka, nem bírja a farka jó közmondás. Annyira jó, hogy bárki megszívlelhetné, ugyanis egy párt a centrumtól a nemzeti radikalizmusig nem markolhat föl mindenkit. Így a Harmadik Út megalakulásával hatalmas sanszot kapott a nemzeti oldal, de az összefogás önmagában még nem lesz elég ahhoz, hogy a parlamentbe kerüljön. Azt mindenkinek tudni kell az összefogás tagjaként, hogy fantasztikusan nagy munkát kell végezni ahhoz, hogy azt az érdekhálót áttörjük, amely a későbbiekben még inkább mozgósítani fog minden energiát, hogy egy ilyen nemzeti erőt lehetőleg távol tartson a parlamenttől. Mégis azt kell mondjam, hogy az utóbbi időben mintha megtört volna a jég, és egyre többen érdeklődnek a Harmadik Út iránt, még ha viszonylag friss is az összefogás, de önmagában a tiszta nemzeti politizálás iránt nagyon nagy az igény.

A pártalapítványok támogatásával kapcsolatos parlamenti felszólalása figyelemre méltó.

Nem is kaptam tapsot, nem is számítottam rá, furcsa is lett volna. 1-2 évvel ezelőtt az Országgyűlés megszavazta a négy parlamenti párt alapítványainak támogatását. A rendes éves támogatáson túl, melyet a pártok a párttörvény alapján kapnak, pl. az MSZP 969 millió forintot, a Fidesz 917 milliót, az MDF 284 millió forintot. Emellett még költségvetési támogatást szavaztak meg maguknak, közel 1 milliárd forintnyit. Én azt mondtam, hogy tarthatatlan, hogy az emberek adóforintjából pártalapítványokra költsenek pénzt, miközben látszólag egymás haját tépik a képviselők az Országgyűlésben minden 10 filléren. Én azt kértem mind a négy párt országgyűlési képviselőjétől, hogy gondolják végig, szüntessék meg a négy pártalapítvány támogatását, ezt a pénzt inkább adják oda az 1938-ban alapított Magyarok Világszövetségének, illetve a pécsi vérellátó regionális központ fölépítésére. Ma a véradás Magyarországon nemzetstratégiai kérdéssé vált, mind a vérhiány, mind a vérplazmagyártás, mind pedig a gyógyításban betöltött szerepe miatt. Ez az első lépés, amit a pártoknak meg kell tenniük.

Nem volt túl nagy sikere.

Valóban nem. De azt el kell ismerni, hogy két bizottságban legalább azt a határt átlépte, hogy plenáris ülésen szavazni kell róla.Kíváncsian várom a két javaslat későbbi sorsát.

Ön Pácin MIÉP-es polgármestere éhségsztrájkja kapcsán is felemeli a szavát.

Így van, illetve napirend után fogok szólni a költségvetési szavazást követő héten. A költségvetés módosításának egy későbbi fázisában módosító javaslatot nyújtok be. Ez azért fontos, mert amíg a nagy tiszai árvizek, belvizek, áradások nem köszöntöttek kétszer egymást követő évben az országra, már kezdtük elfelejteni, hogy van Alföld is. Márpedig az országnak a gerincét, tartását ez a tájegység adta, és nem hagyhatom, hogy a jelenlegi kormánynak a Vásárhelyi-terve, amelyet az ellenzék is támogatott, egyszerűen el legyen felejtve, az ott élő embereket cserben hagyják. Én annyit tudok tenni az ügyben, hogy az Országgyűlésben szólok erről a problémáról az érdekükben, és a költségvetéshez pedig módosító javaslatot nyújtok be. Most ennyit tehetünk, de reméljük, hogy 2006 után, amikor teljesen világos és tiszta kép alakul ki, benn lesznek a Harmadik Út képviselői, akkor a Tisza mellett élőknek, mint ahogy az ország más részein élőknek is, sokkal többet tudunk segíteni. Sokszor túlontúl bíztunk a kormányok éleslátásában. Ezt a hibát többször nem szabad elkövetni.
Én bízom önökben .

Oláh János József
(szerkesztett változat)

2005.12.17. 22:53 Idézet

Le Pen a sztár

2005. december 15. 15:50HunHír.Hu

le_pen.jpgA Franciaországot csaknem lángba borító csürhe nemkívánatos tevékenysége Le Pen francia nemzeti radikális vezető számára hozott politikai sikert. A franciák 61 százaléka elfogadhatónak tartja Le Pen nézeteit.

A TNS-Sofres közvélemény-kutatóintézet kutatásáról a Le Monde közölt cikket, "A franciák megszokták a Nemzeti Frontot" címmel. Le Pen elfogadottsága egy év alatt öt százalékkal, 1997 óta pedig kilenc százalékkal növekedett Franciaországban. A megkérdezettek alig 43 százaléka vélte túlzónak a szélsőjobboldali vezető gondolatait. Ez az arány tavaly még csak 37 százalék volt. Három évvel ezelőtt a franciák 70 százaléka úgy vélte, hogy az FN veszélyt jelent a demokráciára, 2005-ben már csak 66 százalékuk gondolta ugyanezt.

A Le Monde szerint Le Pen "banalizálása" mellett a pártja által felvetett témák egyre inkább visszhangra találnak a francia társadalomban. A megkérdezettek negyede "teljesen vagy nagyjából" egyetért azzal, amit Le Pen gondol Franciaországról: 33 százalékuk a "hagyományos értékek védelme" és 26 százalékuk a "biztonságról és az igazságszolgáltatásról" vallottak miatt támogatja a szélsőjobboldalt. A Le Pen által a külvárosok helyzetéről megfogalmazott gondolatokkal a franciák 25 százaléka, kormánykritikájával pedig 14 százaléka ért egyet.

Amint a közvélemény-kutatók nem említették a megkérdezetteknek, hogy felmérésükben Le Pen és pártja népszerűségét vizsgálják, a franciák sokkal nagyobb arányban támogatták a szélsőjobboldali nézeteket. Eszerint 63 százalékuk úgy gondolja, hogy túl sok bevándorló van Franciaországban (ez 59 százalék volt 2003-ban), 48 százalékuk nem érzi otthon magát Franciaországban (44 százalék két évvel ezelőtt), és 45 százalékuk úgy érzi, hogy Európa veszélyt jelent a francia identitásra. Ez utóbbi álláspont támogatóinak aránya tíz százalékkal növekedett két év alatt.

(MTI nyomán)


2005.12.17. 22:49 Idézet

Mondjunk nemet a  szélsőséges magyarellenes, liberális pártra, az szdsz-re!


2005.12.17. 22:45 Idézet

Tiltakozók és pár talpnyaló várta Kunczét Nagyváradon

2005. december 17. 20:53HunHír.Hu

nepszavazas_.jpgNagyváradiak tiltakoztak Kuncze Gábor szélsőségesen liberális politikus erdélyi látogatása ellen a partiumi városban. Utalva a december ötödikei szégyenletes népszavazásra, aláhúzták: nem felejtenek, s minden idegenszívű hasonló fogadtatásban részesül, ha Erdélybe látogat.

A nagyváradi RMDSZ-es képviselő, Lakatos Péter vendége volt pénteken Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke. Kuncze találkozott a megye magyar RMDSZ-es vezetőivel és a PNL liberális román párt képviselőivel is. Meglátogatta a nagyváradi várat, valamint a holokauszt-emlékművet, ahol lerótta kegyeletét.

Este fél öttől lakossági fórumot szerveztek az Ady Endre középiskola dísztermében. Sokakban már az is megütközést keltett, hogy mit keres egy politikus az iskolában, ahová törvény szerint sem ildomos bevinni a politikát - tájékoztatott Nagy József Barna, az Erdélyi Magyar Ifjak (EMI) nagyváradi elnöke.

Az esti fórumra - több tiltakozó nagyváradi polgár mellett - az EMI tagjai is demonstrációt szerveztek. A NEM feliratú plakátok mellett az SZDSZ politikáját bemutató (drogliberalizáció, az abortusz támogatása, egyházellenesség, devianciák támogatása, és a többi) szórólapot is osztogattak a fiatalok a csekély számú közönségnek. Az alig száz résztvevő többsége az iskolából bevezényelt diákokból, a leghűségesebb RMDSZ-tagokból, vezetőkből, illetve a Nagyváradi Magyar Diákszövetség (az RMDSZ helyi utánpótlása) tagjaiból állt.

Az Erdélyi Magyar Ifjak nagyváradi szervezetének tagjai és a hozzájuk csatlakozó tiltakozók fél ötkor megjelentek az iskolánál, ahová az intézmény igazgatónője nem akarta beengedni őket, mondván, tudomására jutott, mik a szándékaik, és az iskolában nem lehet politikai tevékenységet folytatni. A fiatalok feltették a kérdést: "Nekünk nem, csak az SZDSZ-nek?", s végül mégis bejutottak.

Megérkezett Kuncze Gábor is Lakatos Péter (aki a módszerváltás óta Lakatos, addig Lâcâtuş volt) társaságában, s a tiltakozók hangos fütyülése, bekiabálása közepette elfoglalták helyeiket, majd belekezdtek a beszélgetésbe, amiből mindenki kirekesztettnek érezjette magát - mesélte az Emi nagyváradi elnöke.

Beszélgetésük alatt a tiltakozók végig felemelve tartották a NEM táblákat és rendszeres, hosszas zavaró tapsolással, dobolással tiltakoztak. Kuncze sokszor meg kellett szakítsa mondandóját, de a tapsolás ellenére is folytatták a beszélgetésüket, amiből a közönség alig hallhatott valamit. Kuncze szóba hozta a december 5-ei népszavazást is, mire a tiltakozók a náluk lévő sípokkal hatalmas hangzavart csaptak.

Az egyik tiltakozó kérdést intézett Kunczéhoz a népszavazással kapcsolatban, kiemelve, "ha nem lennének itt az RMDSZ talpnyalói, akkor senki sem hallgatná őt". A közönség talpnyalóként jellemzett tagjai közül egy idős nagyváradi végig minősíthetetlen jelzőkkel illette a tiltakozókat, amire ők csak azzal válaszoltak, hogy "boldog ünnepeket" .

A semmitmondó, közhelyeket ismételgető előadásában Kuncze arra is válaszolt, miért akarják megreformálni az egyházi támogatást. Szinte nevetséges volt, ahogy mentegette magát, miközben Budapesten éppen abban az időben több ezres tömeg tiltakozott az egyházakat ért sérelmek miatt, az Országház előtt - emlékezett vissza a nagyváradi estre Nagy József Barna.

A fórum végén a tiltakozók hangos sípolással búcsúztak Kunczétól és vendéglátójától, akik szinte menekülve hagyták el a termet.

- Jó, ha tudják azok a csonkaországi politikusok, akik december 5-én meggyalázták a Trianonban szétszabdalt magyar haza idegen fennhatóság alatt élő részét (sajnos Magyarországon is "idegenek", "nemzetidegenek" uralkodnak), hogy ők is ilyen fogadtatásban részesülnek, ha ide látogatnak. Nem felejtünk! Nem, nem, soha! - hangsúlyozta az EMI-s fiatalember.

KUNCZE GÁBOR, szélsőséges

magyarellenes párt, az

szdsz elnöke 


2005.12.17. 22:41 Idézet

fónagy jános

Aki azóta hord un. dávid csillagot a nyakában, mióta Csurka István 1992-ben megírta a nemzeti gondolatait, amiért később a "nagy" antall józsef eltávolította az mdf-ből.

Szkíta


2005.12.17. 22:10 Idézet
A zsidó árudömping folytatódik - reménykedik Fónagy János, a Fidesz tárgyalódelegációjának tagja

"Az év legdurvább és legszégyenletesebb beszédét mondta el Orbán Viktor Tusnádfürdőn" - jelentette ki Simon Gábor, az MSZP országos választmányának elnöke. A politikus szerint a Fidesz elnöke megsértett minden magyar baloldalit azzal, hogy megbélyegezte és kirekesztette őket a nemzetből. Simon Gábor szerint Orbán Viktor azért is hibás, mert genetikai meghatározottságról ejtett szót, ami a politikus szerint egyfajta kódolt zsidózás. Simon Gábort megpróbálta megszólítani rádiónk, de a sajtóosztály azt mondta, hogy nem kíván többet foglalkozni ezzel a témával. A telefonvonal túlsó végén Fónagy Jánost, a Fidesz országgyűlési képviselőjét köszöntöm.

-Képviselő úr, hogyan értékeli a nyilatkozatot, amit Simon Gábor, az MSZP országos választmányának elnöke tett?

A nyilatkozatot már több mint egy hét távlatából is felháborítónak és szégyenletesnek tartom, és biztos vagyok benne, hogy ez a vélemény nem tükrözi az egyébként jelentős számú baloldali érzelmű magyar ember véleményét sem. Ezt rosszindulatú, aljas, és a jövő tavaszi választásokra figyelemmel koránra időzített, ocsmány választási kampány részének tartom, amelyet magyarként, fideszes országgyűlési képviselőként, és egyébként zsidóként is alaptalannak, ocsmánynak, és minden szempontból felháborítónak tartok. Az, hogy az MSZP országos választmányának elnöke a maga részéről lezártnak tekinti az ügyet, mutatja, hogy talán ők is átgondolták, hogy mit mondtak, és mit nem kellett volna mondaniuk.

-Ön azt nyilatkozta, hogy egy olyan embert, akit az izraeli parlament, a knesszet felállva megtapsolt, nem lehet antiszemitának nevezni. Orbán Viktornak milyen érdemei vannak, hogy a knesszet állva tapsolta?

Nincsenek érdemei, és azt hiszem, hogy ez így zsurnalisztikai kiemelés. Akit a knesszetben üdvözölnek - és ez a tény az érdekes, hogy az izraeli parlamentben a parlament elnöke az elnöki pulpitusról köszöntötte a volt magyar miniszterelnököt -, önmagában ez jelentős, és nem az, hogy felállnak. Ez udvariasság minden vendég iránt, minthogy a magyar parlamentben is általában, ha köszöntenek, akkor a képviselők felállnak. Tehát én inkább magát a tényt emelem ki, hogy Orbán Viktort fogadta több más potentát mellett az izraeli parlament elnöke, és nagyon érdemi, és emellett baráti tárgyalást folytattak és folytattunk. Behívta a parlament ülésére, ahová egyébként csak elnököket, hivatalban lévő államelnököket szoktak hívni, és ott gesztusként külön is üdvözölte: én úgy gondolom, hogy ennek van elsősorban érzelmi jelentősége. Úgy gondolom, hogy ez a közösség minden szempontból illetékesebb egy embernek a zsidósághoz fűződő viszonyát meghatározni, mint a Magyar Szocialista Párt bármely vezetője.

- Bizonyára megbocsátja nekem, hogy ezzel a témával kicsit részletesebben foglalkozom, de a magyar híradások elég kevés információt adtak arról, hogy Orbán Viktor ugye, beszédet is mondott a knesszetben?

Nem, nem. Ezt az egyik televízió tévesen mondta. Nem mondott beszédet. Mint említettem, tárgyalt a külügyminiszterrel, a pénzügyminiszterrel, tárgyalt a knesszet elnökével, tárgyalt üzleti csoportokkal, kint élő magyar zsidó értelmiségi csoportokkal, tehát sok mindenkivel. A parlamentben vendégként tartózkodott, nem mondott beszédet, ezt az egyik televízió egy félmondatában tévesen említette. Jártunk a Jad Vasem Intézetben, jelentős időt töltött itt, az emlékmúzeumban, az egyébként most tavasszal átadott, és rendkívül komoly emberi érzelmeket joggal kiváltó múzeumban. Jártunk a Hertz Tivadar sírjánál, aki az egyetlen magyar ember, akiről a világon várost neveztek el, Hertzliát. Jártunk a gyermekek emlékművénél, és Orbán Viktor meggyújtotta a Jad Vasem Intézetben az emlékezés lángját. Úgy gondolom, hogy a négynapos látogatásnak mind tartalmi, mind protokolláris része figyelemre méltó volt.

-Milyen tárgyalásokat folytatott gazdasági téren, tehát milyen eredményeket lehet fölmutatni?

Ez pártdelegáció volt. A Likud meghívására utazott a Fidesz delegációja: Orbán Viktor, valamint Martonyi János volt kül-ügyminiszter, Németh Zsolt külügyi államtitkár és jómagam. A gazdasági tárgyalások nem hivatalos jellegűek voltak.

-Milyen részleteket lehet tudni a tárgyalásokról?

Több csoporttal léptünk kapcsolatba, részben a Magyarországon ma is működő izraeli befektetők vezetőivel és képviselőivel. Használjuk inkább a beszélgettünk szót, mert a tárgyalás nem jól tükrözi az egésznek a baráti és személyes jellegét. Köztük voltak milliárdosok, akik Közép- és Kelet-Európa leggazdagabbjai közé számítanak, és számos olyan, a mi fogalmaink szerint mikro- és kisvállalkozó, akik akár régi családi kapcsolataik révén, akár üzleti érdekeik alapján ma Magyarországgal gazdasági, kereskedelmi, ingatlanfejlesztési, beruházási kapcsolatban állnak. A nagybefektetőkkel a beszélgetések többnyire arról szóltak, hogy ők szerettek volna afelől tájékozódni, hogy a Fidesz kormányra kerülése esetén milyen további beruházásokat lát helyesnek egy polgári kormány. A miniszterelnök, a Fidesz-delegáció pedig az iránt érdeklődött, hogy milyen további tőkéket tudnak a magyar gazdasági érdekekkel egy irányba beállítani. Az egyikre az volt általában a válasz, hogy mi elsősorban nem további plazák építésében látjuk az ingatlanfejlesztéseket, hanem lakásépítésben. A termelő beruházások területén többször szóba került - és azért ismétlem, mert kölcsönös érdeklődést, és többször visszatérő érdeklődést váltott ki - a magyar élelmiszeripar. Hiszen ismert, hogy az izraeli mezőgazdaság Nyugat-Európába jelentős menynyiséget exportál: abba a Nyugat-Európába, amely maga is jelentős mezőgazdasági termelő. És ezzel együtt Izrael versenyképes elsősorban a feldolgozottság és a minőség révén. Erről volt szó, ilyen területen várjuk a további, vagy ezen a területen is várjuk az izraeli befektetőket. A családi vállalkozások kapcsán elsősorban azt mondták - amely egyébként általános panasz a magyar gazdasággal kapcsolatban -, hogy nagyon problémás, nehézkes az ügyintézés, nehézkes a vám. Említettük, hogy Pest belvárosában van egy csomó üres üzlethelyiség. Ráadásul olyan helyeken, például a Józsefvárosban, a Terézvárosban, ahol azelőtt a zsidó családok hagyományosan jelentős kereskedelmi tevékenységet folytattak. Ekkor került az szóba, hogy rendkívül nehézkes a budapesti ingatlanhasznosítás, hosszadalmasak az engedélyeztetések. Gondolom, hogy sem önnek, sem a hallgatóságnak ez nem újdonság, ezek közismert dolgok. Ez mindenütt, Izraelben is a kelleténél nagyobb óvatosságot hoz magával.

- Jól értem, hogy ha a Fidesz kormányzati szerepbe kerül 2006-ban, akkor megnövekszik az izraeli beruházók amúgy is jelentős tábora akár Budapesten, akár országosan?

Én személy szerint bízom ebben. De olyan területeken is megjelenik reményeink szerint, ismétlem, reményeink szerint, ahol eddig nem, vagy csak kisebb mértékben vett részt. Magyarországon eddig is működtek izraeli befektetők tulajdonában lévő, például kisebb vágóhidak. Vagy gondoljon az elmúlt években kismértékben visszafejlődött Tokaj-hegyaljai kóserbortermelésre és -forgalmazásra. Nálunk azt sokan elfelejtik, hogy a kóser előállítási technológia nemcsak Izrael számára fontos, hanem az egész arab világ számára, hiszen a higiénés szabályok vonatkoznak az egész Közel- és Távol-Keletre. Tehát nemcsak Izrael az érdekes, hanem egyáltalában, például a magyar mezőgazdaság, és ezen belül a borexport.

- Miért Izraelt választották szövetségkötésre? Nincs a világon más ország, akivel ugyanilyen szövetséget lehetett volna kötni?

Nem kötöttünk szövetséget, erről szó nincs.

- Arról szóltak a híradások, hogy a Likud és a Fidesz testvérpárt, és nagyon előnyös, hosszabb távú együttműködést kötöttek. Ezt Orbán Viktor mondta.

A két pártnak sok tekintetben hasonló a szemlélete a nemzeti tartással és a nemzeti érdekekkel kapcsolatban. Egyébként a látogatást az izraeli fél kezdeményezte. A rendszerváltás óta számos magas rendű és rangú izraeli vezető járt Magyarországon. Ha jól emlékszem, 1992-ben járt néhai Antall miniszterelnök úr Izraelben, és azóta izraeli miniszterelnök nem járt Magyarországon, bár számos izraeli vezető igen. És a protokoll szerint kormányzati ciklusában Orbán miniszterelnök úrnak nem volt lehetősége elutazni Izraelbe. Hiszen mi vártuk előbb, hogy az éppen soros izraeli mi-niszterelnök látogasson Magyarországra. Ennek következtében Orbán Viktor sem magánemberként, sem politikusként nem járt Izraelben. Mikor tavasszal itt volt Szilvan Salom izraeli külügyminiszter, akkor beszélgetés közben felmerült, hogy Orbán Viktor miért nem járt Izraelben. Erre mondta miniszterelnököm, hogy azért, mert nem hívták mostanában. Másnap itt volt a meghívója. Ilyetén lévén, hogy nincs hivatalban, a protokoll nem akadályozta, és így került sor erre az általam is nagyon fontosnak tartott látogatásra.

- Hogyan lehet a Fidesznek, a magyarországi jobboldal képviselőjének olyan párttal testvéri viszonyt kialakítania, amelynek ugyebár miniszterelnökét és vezetőjét, Ariel Saront, a világ számos országában csak bejrúti mészárosként emlegetnek?

Én nem tudom, hogy a világ számos országában így emlegetik-e. Tudomásom szerint talán egy magyar szélsőséges orgánum emlegeti így.* Egyébként egyáltalában azt is vitatom a kérdéséből, hogy Magyarországon a jobb- és a baloldal a földrajzi elhelyezkedésen túlmenően jelent-e valamit. Hiszen ma például a nemzeti oldal, a konzervatív oldal kifejezetten baloldali programmal próbál meg társadalmi érdekeket, vagy köztulajdont védeni, míg a magát a baloldali hagyományok őrzőjének tekintő baloldal pedig kifejezetten neokapitalista vonallal operál. A Likud egyébként nemzeti párt, az ön fogalmazása szerint jobboldali, nemzeti érzületű párt. Nyilvánvaló, hogy módszerekben és mentalitásban Izrael azért kelet, tehát más világ, nem Európa. A gesztusok, a technikák, a habitus azért alapvetően más, mint itt, Közép-Európában. De én úgy gondolom, hogy a nemzeti elkötelezettség, az ország jobbításának a szándéka és a konzervatív eszmék, az értékkövetés, az értékelvű politizálás dolgában Izraelben és Magyarországon is a hasonló gondolkodásúak közelebb kerülnek egymáshoz.

- Az MSZP nyilatkozatával kapcsolatban esetleg, azonkívül, hogy visszautasították, kívánnak-e még foglalkozni?

Nem.

- Gondolom, hogy a Fidesz álláspontját mondta el.

Csak azt mondhatom, hogy ezt témát, akár az MSZP nyilatkozata kapcsán, nem tartom jónak sem az ország, sem a baloldal, sem a magyar közvélemény, és legkevésbé a zsidóság számára. Tehát az, hogy ezzel foglalkozzunk és foglalkoznak, nem szolgálja az ország érdekeit. Napi politikai célokat szolgál. Nyilvánvaló, hogy a sajtó foglalkozik vele, hisz a nyilatkozat elhangzott, de tovább hevíteni, vagy a kelleténél többet foglalkozni vele senkinek nem szolgálja az érdekét.

Köszönöm, hogy többet megtudhattunk Orbán Viktor izraeli látogatásáról. A magyar média keveset tudósított róla, így most az Ön segítségével a Kincsem Rádió hallgatói megtudhatták, hogy mi történt Izraelben. Fónagy Jánosnak, a Fidesz országgyűlési képviselőjének köszönöm, hogy rádiónk rendelkezésére állt.

Én köszönöm az érdeklődést és a lehetőséget.


* Talán csak nem ránk gondolt a tisztelt fideszes úr, mert ha igen, úgy sietve közöljük, nem mi találtuk ki, hanem a liberális angolszász sajtó nyomán használjuk. Mindazonáltal ezúton is megköszönjük, hogy Fónagy János, a Fidesz országgyűlési képviselője, az Orbán-kormány közlekedési és vízügyi minisztere első kérésünkre rendelkezésre állt, ellentétben az MSZP-s Simon Gáborral, akinek a párt sajtófőnöke tiltotta meg a szereplését ebben az ügyben ? a (szerk.)


Az interjút készítette:
Oláh János József
szerkesztett változat

2005.12.17. 19:08 Idézet

Orbán telefonon értesítette Gyurcsányt
  2005.12.15. 20:14

Orbán Viktor az Európai Néppárt csütörtöki brüsszeli csúcstalálkozója után telefonon beszélt Gyurcsány Ferenccel, és beszámolt neki a tanácskozáson kialakult álláspontokról. A kormányszóvivő az MTI-nek nyilatkozva azt érzékeltette: továbbra sem látják igazán, hogy Magyarország számára milyen konkrét eredményt ért el Orbán.

A Fidesz-MPSZ elnöke az MTI-nek telefonon elmondta: az EPP tanácskozáson részt vevő 12 miniszterelnök elsöprő többsége egyetértett abban, hogy az EU-költségvetés nagyságát növelni kell, s hogy az új tagállamoknak a jelenleg kínáltnál jobb kondíciókat kell kapniuk. Orbán szerint ez Magyarország számára egymilliárd eurós támogatás-növekedést jelentene, ami nagyjából megfelel az általa korábban már bejelentett, családonkénti 60 ezer forintos veszteségcsökkenésnek.

Orbán Viktor néhány órával korábbi sajtóértekezletén arról beszélt, hogy míg az EU-költségvetésre vonatkozó mostani brit javaslat a korábbi, európai parlamenti határozathoz képest 210 ezer forint veszteséget jelentene minden magyar családnak, az EPP-tanácskozáson sikerült elérni e veszteség 150 ezer forintra való leszorítását.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Íme, ez is a nagykoalíció egyik bizonyítéka, mégha tagadják, akkor is.

Szkíta 


2005.12.17. 18:57 Idézet
MIÉP IT Hajdúszoboszlón is
  2005.12.17. 18:50

December 16-án megalakult a Magyar Igazság és Élet Pártjának Ifjúsági Tagozata Hajdúszoboszlón is. Oláh Vince, a Hajdú-Bihar megyei MIÉP elnöke beszélt a MIÉP-Jobbik céljairól, ennek kapcsán került szóba a Rend Programja. Az ügy pikantériája, hogy egy magát újságírónak valló leszbika ezzel kapcsolatban a következő kérdést tette fel: "a Rend Programját hogyan értelmezi a MIÉP, ha egyszer kifizetetlen számlái miatt a rendőrség nyomoz, sőt már az ügyészség előtt hever az ügy?" A helyi fiatalok "köszönjük a provokatív kérdéseket is" mondattal zárták a rendezvényt.


2005.12.17. 18:49 Idézet

MIÉP-es és JOBBIK-os honlapok:

http://www.miep.hu

http://www.fuggetlenseg.hu

http://informacio.atw.hu/

//gportal.hu/portal/sztgmiepit/

//gportal.hu/portal/harmadikut/

//gportal.hu/portal/jobbik-mm/


2005.12.17. 18:47 Idézet
Kedves Magyar Tesvérem!

Téged is vár a MIÉP szimpatizánsok fóruma!

Elérhetõség: http://users.atw.hu/informacio/modules/Forums

Gyere, látogasd, szólj hozzá rendszeresen, ezzel is támogatva egy szebb magyar jövõt!

Oszd meg gondolataidat a párttal, és juss hozzá elsõként a legfrisebb hírekhez!

Regisztrálj - gyorsan, egyszerûen - hogy tudjunk egymásról. Erõsebbek vagyunk, ha együtt cselekszünk!

Add tovább mindenkinek a linket, hogy minél többen legyünk!

info

2005.12.17. 17:42 Idézet

A FIDESZNEK SEMMI KÖZE A NEMZETI OLDALHOZ! A FIDESZT A SZABADKŐMŰVES NAGYTŐKE KÜLDTE ÁT A NEMZETI OLDALRA, HOGY SZÉTVERJE A NEMZETI PÁRTOKAT, ÍGY A KDNP-T, AZ FKGP-T, ÉS A MIÉP-ET!

A MAGYAROK ISTENÉNEK HÁLA, A MIÉP-ET NEM TUDTA SZÉTVERNI, S NEM TUDTA EDDIG ÉS REMÉLJÜK EZUTÁN SE FOGJA TUDNI SZÉTVERNI A MIÉP ÉS A JOBBIK ÁLTAL LÉTREHOZOTT HARMADIK UTAT SEM! KÜLÖN JÓ, HOGY A MIÉP- JOBBIK HARMADIK ÚTHOZ CSATLAKOZOTT A ZSIKLA GYŐZŐ VEZETTE NEMZETI RADIKÁLIS FKGP IS, S MOST MÁR EGY MIÉP- JOBBIK- FKGP- VEL SZEMBEN KELL SZEMBENÉZNIE A NEMZET ELLENSÉGEINEK, AZ EGY GYÖKERŰ, DE HÁROM ARCULATTAL RENDELKEZŐ MSZP-SZDSZ-FIDESZ-NEK!

NE FELEDJÜK, HOGY A FIDESZ AZ SZDSZ-BŐL NŐTT KI, S EZ A FIDESZ VONULT KI A TRIANONI MEGEMLÉKEZÉSKOR!


2005.12.17. 17:37 Idézet

A jobboldali pártok választási összefogásáról
  2005.12.17. 16:39

Tisztelt Csurka Elnök Úr, Tisztelt Szerkesztő Urak!

A Fidesz Budapest II. Kerületi Szervezetének vagyok tagja, a mellékelt levélben írt véleményem jelenleg kisebbségben van a Fideszen belül. A mellékletben csatolt levélben foglalom össze azokat a gondolataimat, amit a Fideszben rajtam kívül még néhányan azért osztanak, de a jelenlegi „széljárásban" nem nagyon mernek mondani. Miután nem tudom elképzelni azt, hogy Önökön kívül más sajtóban a véleményem közöljék, ezért kérem szíves segítségüket a megjelenésben.


Jelenleg mindkét nagy párt bizonytalan célvonal felé hajrázik, így az idő előtti kifulladás veszélye fenyegeti őket.
A Fidesz kifulladásán alapvetően a „sokan voltunk, de nem elegen" szlogent kell érteni, ami a 2006-os választásokon alapvetően két dolgot jelenthet:

-A jobboldal számára tragikus lenne, ha az első választási fordulóban sem a MIÉP, sem az MDF nem érné el az 5 %-os parlamenti bejutási küszöböt. Ez a kudarc a MIÉP és az MDF szavazóinak szavazási hajlandóságát erősen visszavetné a második fordulóra, egyszerűen sokan fölöslegesnek látnák elmenni szavazni, ami a Fidesznek is rendkívül kedvezőtlen lenne, ezek a szavazók nagyon hiányoznának.

-Ha a második fordulóban a MIÉP és az MDF talpon maradt képviselőjelöltjei a jobboldal még súlyosabb vereségét megakadályozandó vissza is lépnének a Fidesz jelöltjei javára, még akkor sem biztos az, hogy a MIÉP és az MDF csalódott választói is tolonganának a szavazóurnákhoz a második fordulóban azért, hogy a Fidesz talpon maradt jelöltjére szavazzanak.

A Fidesznek fel kellene ismernie, hogy akkor leszünk elegen mind a szavazóurnáknál, mind az Országgyűlésben, ha ki tudnánk jelenteni, hogy mind a MIÉP-pel, mind az MDF-fel közösek az alapvető értékeink, mindkét pártra testvérpártként tekintünk. Jó lenne, ha a Fideszben azt szeretnénk, ha mind a MIÉP, mind az MDF bejutna az Országgyűlésbe és elérnék a választásokon az 5 %-os bejutási küszöböt, mert nem akarjuk, hogy egyetlen jobboldali szavazat is elvesszen. A Fidesznek egyértelműen le kellene szögeznie, hogy sem a MIÉP-től, sem az MDF-től nem sajnáljuk a szavazatokat, az ő erejük növekedése nem jelenti a mi gyengülésünket. Azt kellene kérnünk a jobboldali érzelmű választóktól, hogy bátran szavazzanak már az első fordulóban is mind a MIÉP-re, mind az MDF-re és segítsék be őket a parlamentbe. Támogatásunkért és áldozatunkért cserébe el kell várnunk, hogy a második fordulóban mind a MIÉP, mind az MDF talpon maradt összes egyéni képviselőjelöltjei lépjenek vissza a Fidesz jelöltjei javára és a második fordulóban mindkét párt
szavazói teljes létszámban támogassák a Fidesz jelöltjeit. Támogatásunkért és áldozatunkért cserébe el kell várnunk azt is, hogy ha a Fidesz-MIÉP-MDF szövetség megszerzi az országgyűlési képviselőjelölti helyek több mint 50 %-át, akkor a MIÉP és az MDF kizárólag a Fideszszel alkosson koalíciós kormányt még akkor is, ha az MSZP szerezné meg a legtöbb országgyűlési képviselői helyet a pártok közül és legerősebb pártként megpróbálna csábító ajánlatokkal éket verni közénk és megkísérelné bármelyikünket egy MSZP vezette koalícióba bevonni. Ha et a vállalást az MDF is megtenné, akkor az MDFnek is köztünk van a helye.

A Fidesznek ilyen tartalmú álláspontot még akkor sem lenne késő elfoglalni, amikor már mind a MIÉP, mind az MDF bebizonyította, hogy életképes és jól szervezett pártok, vagyis mind a 176 egyéni körzetben állítottak képviselőjelöltet, továbbá megyei és országos listáik is felállításra kerültek. Értelemszerűen ilyen álláspontot akkor foglalhat el a Fidesz, ha a három párt vezetői a koalíciós kormányzás pontos feltételeiben megegyeznének.

A Fidesz jobboldali összefogásra való felhívását természetesen Orbán Viktornak kellene megtennie minél többször, minél több helyen és minél nagyobb nyilvánosság előtt.Tudomásul kell vennünk azt, hogy Orbán Viktor személyét a külföldi tulajdonban álló sajtó és televíziók sikeresen démonizálták, ami a jobboldali szavazók jelentős részére is kihat, ezt a jobboldali szavazók jelentős része is elhiszi és ez erős megosztottságot okoz a jobboldalon. Ezek a jobboldali szavazók jobboldali értékeket valló pártra akarnak szavazni, azonban a külföldi tulajdonú média hatása miatt nem akarnak az Orbán Viktor vezette Fideszre szavazni, jelen pillanatban pedig a jobboldalon a Fidesz mellett szavazatra érdemes, komoly pártként a MIÉP és az MDF található.

Orbán Viktor nagy formátumú politikusként fel fogja ismerni a jobboldali összefogás szükségét, a külföldi tulajdonú média túlsúlyát mással ugyanis nem lehet ellensúlyozni.
Tudomásul kell vennünk, hogy mind Dávid Ibolya és az MDF, mind Csurka István és a MIÉP tartós szereplői lesznek a magyar politikai életnek, egyik párt sem fog a Torgyán József vezette FKGP, vagy a Giczy György vezette KDNP sorsára jutni, mely pártok az elmúlt években estek szét. Erre várni hiú ábránd, mind a MIÉP, mind az MDF képes lesz a fennmaradásra, már elég hosszú ideje bizonyítanak. Tudomásul kell venni, hogy Kövér László sem képes átcsábítani a MIEP szavazókat a Fideszhez, mint ahogy Lezsák Sándor sem tudja átcsábítani az MDF szavazókat a Fideszhez.

A kérdés egyedül az, hogy a MIÉP és az MDF a Fidesz támogatása nélkül 5 % feletti parlamenti pártként vagy parlamenten kívüli, erős 4 % körüli pártként folytatja majd politikai pályafutását.
Ha a Fidesz továbbra is a „bankra játszik" vagyis egyedül akarja elérni az 50 %ot, és folytatja kétfrontos harcát egyik fronton baloldalról az MSZP-SZDSZ-szel, másik fronton pedig jobboldalról a MIÉP-MDF-fel, akkor a 2006-os választások rendkívüli kockázatokat rejtenek a jobboldal számára. Ha a Fidesz továbbra is a kétpárti parlamentet favorizálja, az „egy a tábor, egy a zászló" elvet követi, továbbra is a MIÉP és az MDF szavazóira pályázik, akkor a 2006-os választások elvesztésének kockázata rendkívül megnő. Annak jelenleg minimális a kockázata, hogy az együttműködő jobboldal elveszítené a 2006-os választásokat.

Gyurcsány Ferenc már felismerte az SZDSZ jelentőségét céljai szempontjából, pontosan tisztában van vele: az SZDSZ-t - bármennyi borsot is törtek az MSZP orra alá - be kell juttatnia az Országgyűlésbe, az
SZDSZ-nek el kell érnie az 5 %-ot. Gyurcsány Ferenc nagyon jól tudja, hogy a baloldal nem viselne el két viszonylag erős 4 % körüli, de parlamenten kívül rekedt baloldali pártot, a baloldalnak az lenne a tragédia, ha sem az SZDSZ, sem a Thürmer Gyula vezette Munkáspárt nem jutna be az Országgyűlésbe. Ennek érdekében Gyurcsány Ferenc már meg is tette nyilatkozatait és a kis pártok védelmében tett kezdeményezéseket is, amely kezdeményezésekből ugyan nem lesz semmi, de a cél nem is az SZDSZ túlzott megerősítése, hanem csak annyi, hogy az SZDSZ éppen elérje az 5 %-ot és bejusson az Országgyűlésbe.

A valódi rendszerváltás akkor következhetne be, ha egy jobboldali kormány 2/3 -ot szerezne az Országgyűlésben és ennek birtokában az Alkotmányt és az egész államberendezkedést meg tudná változtatni.

Rossz államberendezkedésünk következménye az is, hogy az ország gyakorlatilag olyan állapotban van, mintha megvívtunk volna egy rendkívüli emberáldozatokkal járó vesztes háborút, melynek a végén a győztesek mindenünket elvették és szolgasorba taszítottak bennünket.

Egy erős, 2/3-os többséggel rendelkező nemzeti kormány létrehozása tehát nemzeti sorskérdés. Emögött a cél mögött kellene széleskörű nemzeti összefogást megteremteni lehetőleg már a 2006-os választásokon, de legkésőbb a 2010-es választásokig.

dr. Telek Zoltán ügyvéd
Budapest
II. kerületi Fidesz alapszervezet


2005.12.16. 20:00 Idézet

Íme, a "díszes" csapat- FODOR GÁBOR, ORBÁN VIKTOR, UNGÁR KLÁRA:

 

 

 

 

 


2005.12.16. 19:55 Idézet
A liberális - FIDESZ

Orbán Viktor - Életrajz (részlet)

"...1988. áprilistól a Soros Alapítvány támogatásával mûködõ Közép-Európa Kutatócsoport munkatársa. 1989. szeptembertõl a Soros Alapítvány ösztöndíjával az oxfordi Pembroke College-ban az angol liberális politikai filozófia történetét tanulmányozta..."

"...Az 1994. évi országgyulési választásokra készülve pártja nevében egyik aláírója a négy liberális párt választási együttmûködési megállapodásának. 1992. szeptember 6-án, a Liberális Internacionálé mainzi kongresszusán alelnökké, 1993 januárjában a szervezet végrehajtó bizottságának a tagjává választották. Irányítása alatt a Fidesz egy radikális ifjúsági politikai mozgalomból nemzeti elkötelezettségû mérsékelt liberális középpárt lett..."




A drogos - SZDSZ

Fodor Gábor - Életrajz (részlet)

"...A Fidesz alapító tagja, 1988. március 30-tól októberig a szervezet egyik szóvivõje volt. 1988 októberétõl megszakítás nélkül tagja volt a Fidesz Országos Választmányának. A háromoldalú politikai egyeztetõ tárgyalásokon, 1989 nyarán a Fidesz képviselõje az Ellenzéki Kerekasztal tárgyalódelegációjában. 1993 áprilisában a Fidesz alelnökévé választották. 1992-tõl a Fidesz kulturális alapítványa, a Narancs Bizottság elnöki tisztét is betöltötte..."

"...Az 1990. évi országgyûlési választások második fordulójában Budapest 15. sz. (XI. ker.) választókerületében a második helyen végzett, mandátumát a Fidesz budapesti listavezetõjeként szerezte. Az 1990-1994-es ciklusban az emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi állandó bizottság elnöke, valamint 1992. március 24-ig a nemzetbiztonsági különbizottság tagja..."




A leszbikus - SZDSZ

Ungár Klára - Életrajz (részlet)

"...1988. októberben, az I. kongresszuson csatlakozott a Fiatal Demokraták Szövetségéhez. 1989 nyarától a Fidesz gazdasági bizottságának tagjaként egyik szerzõje volt a párt gazdasági és szociális programjának..."

"...1989 õszén a Budapest I. kerületi Fidesz-csoport alapító tagja. Az 1990. évi országgyûlési választások elsõ fordulójában Budapest 1. sz. (I-II.ker.) választókerületében negyedik lett, a Fidesz országos listáján szerzett mandátumot..."

"...Az 1990. évi önkormányzati választásokon a Fidesz budapesti listavezetõje és fõpolgármester-jelöltje. A Fõvárosi Közgyûlés tagjává választották, 1990. november 1-jétõl 1993. november 15-ig a Fidesz budapesti önkormányzati frakciójának a vezetõje. 1992. áprilistól 1994. január 22-ig a közgyûlés tulajdonosi bizottságának az elnöke..."




forrás: http://www.mkogy.hu

2005.12.16. 19:53 Idézet
Ezek a nemzeti radikális szervezetek, pártok, mozgalmak, illetve honlapjaik. Ezekre érdemes menni, nem az áljobbos fideszére!

2005.12.16. 19:41 Idézet

http://www.miep.hu/

 

Egy Jobbik Magyarországért!http://www.jobbik.hu/

 

http://www.hvim.hu/

 

http://www.e-m-i.hu/


2005.12.16. 19:39 Idézet

Pro Unitate Hungarorum-díj Szigeti Jánosnak, a felvidéki Búcs község polgármesterének

2005, november 29

Pro Unitate Hungarorum

Pro Unitate Hungarorum - A magyarság egységéért-díjat adományozza Szigeti Jánosnak, Búcs község polgármesterének, az MKP parlamenti képviselőjének a Magyarországon bejegyzett, de az egész Kárpát-medencében működő Egyesült Magyar Ifjúság (EMI) nevű civil szervezet. Az EMI elnöksége a díjat a rossz emlékezetű 2004. december ötödiki, kettős állampolgárságról szóló népszavazás kudarcának kapcsán alapította meg, s adja át a népszavazás évfordulóján annak, aki az elmúlt esztendőben sokat tett szűkebb pátriájáért és ugyanakkor az egész magyarság ügyéért.

Az idei díjazott Szigeti János búcsi polgármester lett, akit az EMI elnöksége egyhangú döntéssel választott meg, hiszen már közvetlenül az eredménytelen népszavazás után tizenötmillió magyar jelképes befogadására tett ajánlatot, egyfajta lelki szállást nyújtva azoknak is, aki nem sokkal korábban éppen az ilyen nemes nemzettestvéri befogadást utasították el a referendumon. Pro Unitate Hungarorum - A magyarság egységéért-díjat adományozza Szigeti Jánosnak, Búcs község polgármesterének, az MKP parlamenti képviselőjének a Magyarországon bejegyzett, de az egész Kárpát-medencében működő Egyesült Magyar Ifjúság (EMI) nevű civil szervezet. Az EMI elnöksége a díjat a rossz emlékezetű 2004. december ötödiki, kettős állampolgárságról szóló népszavazás kudarcának kapcsán alapította meg, s adja át a népszavazás évfordulóján annak, aki az elmúlt esztendőben sokat tett szűkebb pátriájáért és ugyanakkor az egész magyarság ügyéért. Az idei díjazott Szigeti János búcsi polgármester lett, akit az EMI elnöksége egyhangú döntéssel választott meg, hiszen már közvetlenül az eredménytelen népszavazás után tizenötmillió magyar jelképes befogadására tett ajánlatot, egyfajta lelki szállást nyújtva azoknak is, aki nem sokkal korábban éppen az ilyen nemes nemzettestvéri befogadást utasították el a referendumon. A polgármester előtte és utána is többször bizonyította elhivatottságát a magyar ügy szolgálata mellett: a magyar iskolákkal szemben megnyilvánuló meciari elnyomás ellen tiltakozva a búcsi szülők és tanítók élén méltán vívta ki a közvélemény elismerését, mely a Helytállásért díj odaítélésében is tükröződik. Vezetése alatt a falu látványos fejlődésnek indult, jövőképet adva a fogyásnak induló magyar kisközségnek. A helyi közösség támogatása mellett bizonyította azt is, hogy valóban felelősséget érez magyar nemzettársaiért, éljenek is a Kárpát-medence bármely pontján: az árvíz sújtotta Székelyföldért Búcson megrendezett segélykoncert igazán nemes kezdeményezés volt, amely az erkölcsi nyereség mellett komoly anyagi haszonnal is zárult, így tevőlegesen is tudtak segíteni a bajbajutott székelyeken. Szigeti János mindezt mindenféle elismerésre való igény nélkül, szinte "láthatatlanul" tette. Az EMI fiataljai számára ez az önzetlen nemzet- és hazaszeretet megnyilvánulásának példája, s ezért is választották a búcsi polgármestert a Pro Unitate Hungarorum díjazottjának. A díjat ünnepélyes keretek között adják át Búcson a helyi általános iskola nagytermében 2005. december 3-án, délután 15 órakor. Az Egyesült Magyar Ifjúság ez alkalomból értékes könyvcsomagot adományoz a búcsiaknak, valamint kultúrműsorral kedveskedik a helyieknek. Előadást tart a szintén felvidéki Bujna Zoltán, aki szeptemberben érkezett haza 8000 km-es, a jeles magyarság- és Kelet-kutató Vámbéry Árminnak emléket állító kerékpárútjáról Perzsia fővárosából, Teheránból. A felejthetetlen élményeket, tapasztalatokat egyedi fotókkal illusztrálja a közönségnek. Este az EMI táncházzal egybekötött mulatsággal várja a helyieket és az érdeklődőket. Az Egyesült Magyar Ifjúság elnöksége Budapest, 2005. november 29.

 
 
Egyesült Magyar Ifjúság (EMI)

[Friss hozzászólások] [417-398] [397-378] [377-358] [357-338] [337-318] [317-298] [297-278] [277-258] [257-238] [237-218] [217-198] [197-178] [177-158] [157-138] [137-118] [117-98] [97-78] [77-58] [57-38] [37-18] [17-1]

 
Egyéb menüpontok
 
Népszámláló
Indulás: 2005-03-20
 
Idő
 
Chat
Név:

Üzenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 

Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak    *****    Új kínálatunkban te is megtalálhatod legjobb eladó ingatlanok között a megfelelõt Debrecenben. Simonyi ingatlan Gportal